Menší hudební skupina a její ozvučení
Jerdnoduché - základní ozvučení menší kapely
Zhodnocení
Nejprve je třeba zhodnotit, v jaké sféře se budete pohybovat - tedy prostory, které budete chtít ozvučit, počet posluchačů, pro které budete hrát a v neposlední řadě i kolik bude vás, muzikantů.
Vždy je třeba si uvědomit, zda budete aparaturu hodně stěhovat anebo, zda je nastálo do zkušebny či kulturního domu. Možnosti jsou zpravidla dvě:
- aparatura aktivní (reproboxy již obsahují zesilovač)
- aparatura pasivní (zde musíte vždy dbát na výkonovou rezervu reproboxů oproti výkonu zesilovače a samozřejmě na impedanci - u
profesionálního zařízení je to zpravidla 8Ohmů)
Pro a proti
- u aktivní soustavy nemusíte nijak řešit zesilovač a s tím spojené nutnosti, jako jsou odpovídající výkony reprosoustav či impedance. Nevýhodou může být vyšší hmotnost, ale na druhé straně je méně přístrojů a tím i stěhování
- pasivní soustava - zde je nutné zakoupit zvlášť zesilovač - je oproti aktivní více uživatelsky přizpůsobitelná - Váš zesilovač (nebo powermix - mixážní pult s vestavěným zesilovačem) můžete použít pro jakékoliv jiné reprosoustavy. Tím můžete získat více menších aparátů.
Konečný výběr
- u aktivního systému je výběr jednoduchý - aktivní reprosoustava a správný mixážní pult
- u pasivního systému tedy volíte pasivní reprosoustavu, zesilovač a mixážní pult nebo powermix.
- oba systémy též můžete doplnit vhodným subwooferem (možnosti doplnění konzultujte s našimi odborníky na níže uvedených kontaktech)
Potřebujete poradit s obdobným řešením? Navrhnout vám na míru šité ozvučení?
Mohlo by vás také zajímat:
Jak vybrat nejlepší mikrofon na zpěv?