Početné varianty konektivity pomáhají personálu zvolit možnost, která nejlépe vyhovuje jejich geografické poloze a denní době v závislosti na místních rychlostech širokopásmového připojení. Přenos přes 3G, 4G, LTE a Wi-Fi sítě umožňuje vyvážení míry interakce se studiem, aniž by bylo nezbytně nutné používat stejné síťové zdroje jako editovací nástroje, a může pomoci zajistit komunikaci, aniž by zatížil vyšší vlnové délky, které využívá programový obsah jako je obraz a grafika.
„Je důležité říci, že i když tyto domácí verze interkomových systémů jsou naprosto nepostradatelné v současných podmínkách práce z domova, aplikace Agent-IC stěží nahradí klasické pracovní postupy, až tato krize pomine,“ vysvětluje Bob.
„Ne každý má dost místa k tomu, aby dokázal zorganizovat vzdálenou produkci třeba sportovního utkání, která může trvat i deset hodin, a navíc se potýkáme s problémy s latencí při přenosu přes Wi-Fi, která by mohly ohrozit programový obsah. V této situaci je to však výborné provizorní řešení,“ dodává.
Aplikace Clear-Com Agent-IC je dostupná pro zařízení vybavené operačními systémy iOS a Android, tzn. například chytré telefony, tablety nebo hodinky Apple. S příslušnou licencí je možné nainstalovaného klienta nastavit a aktivovat přes konfigurační nástroje společnosti Clear-Com v prostředí Eclipse-HX nebo LQ. Ke stažení je dostupná i bezplatná demo verze pro ty, kdo chtějí vyzkoušet možnosti této aplikace.