Původní architektura používala pro komunikaci informací mezi centrálním serverem a koncovými přehrávači vlastní interní program. První testy však ukázaly nežádoucí zpoždění, které by rychlý přenos zvuku k uším zaměstnanců a návštěvníků komplikovalo. Pro paging a varování bylo požadováno několik prioritních kanálů, které měly přenášet audio všemi směry bez jakéhokoliv zpoždění. Pro dosažení potřebné latence, se museli při doručení zvuku do koncových přehrávačů zbavit veškeré závislosti na multicastovém a broadcastovém adresování. Toto řešení v hlavní míře umožňuje, aby zvuk procházel routery a dosáhl různých podsítí, což v konečném důsledku zpoždění eliminuje.
Společnost Barix vyrobila upravený enkoder Instreamer, který vychází z modulární platformy IPAM400 a může se chovat jako server pro hlášení a upozornění. Celé řešení tak sestává z řídící zónové stanice Barix Annuncicom PS16 se schopností odesílat zvuk „někomu nebo všem“, z několika pagingových jednotek PS1 rozmístěných v prostoru zoo, dále pak z celkového počtu 23 dekodérů Barix Extstreamer, které jsou instalovány u koncových bodů, a v neposlední řadě také ze 40 zesilovačů a stovek reproduktorů. Díky replikování více unicastových audio toků do koncových přehrávačů nová architektura eliminuje nežádoucí zpoždění.
Nový interkom je rovněž propojen se systémem pro hromadná oznámení v případě mimořádných událostí. Barix AudioSpread zajišťuje, že tato oznámení mají před hudebním obsahem okamžitou prioritu.